WHAT ARE THE BASIC BUSINESS PROCESSES?

Основні бізнес-процеси показують суть вашого бізнесу. Вони формують той результат за який готові платити ваші клієнти. Саме основні процеси  створюють цінність для ваших клієнтів. Варто зауважити, що з ростом вашого бізнесу кількість основних процесів може змінюватись.

 Основні бізнес-процеси завжди формуються в залежності від того, в якому сегменті та форматі ви розвиваєте власну справу. Основними бізнес-процесами юридичного чи бухгалтерського консалтингу будуть юридичні та бухгалтерські питання. При цьому, в класичному бізнесі юридичні аспекти та бухгалтерія переважно відносяться до обслуговуючих бізнес-процесів.

Аналізуючи власні проекти та досвід наших замовників, ми виділили кілька категорій бізнес-процесів, які гратимуть роль основних на різних етапах розвитку компанії.


Розробка продуктів

Зазвичай, ми розпочинаємо власний бізнес, коли розуміємо яку проблему чи завдання хочемо вирішити з допомогою свого проекту й бачимо, який сервіс нам в цьому допоможе. Нам залишається подумати над тим, яким чином ми будемо надавати свої послуги, хто являється нашими клієнтами і де ми будемо їх шукати. Даний процес є основним за будь-яких умов, адже саме від наявності та успішності продукту залежить майбутнє вашого бізнесу.

Маркетинг та збут

Де ми рекламуємось? Як ми рекламуємось? Як розробляються вхідні запити? Всі ці питання є ключовими для просування та продажу нашого продукту.

Постачання та закупівлі

В рамках цих процесів слід розуміти, що закупівлі можуть бути пов’язаними не лише з нашим продуктом. Вони можуть здійснюватися й для внутрішніх потреб компанії. Наприклад, офісна техніка чи канцелярія. Тому, все, що ми купуємо під наші клієнтські запити можна віднести до основного бізнес-процесу. Закупівлі для внутрішніх потреб – це про обслуговуючі процеси.

До основних бізнес-процесів також можна віднести виробництво, сервіс та доставку.

Важливо розуміти, що не буває єдино правильного підходу до виділення основних процесів. Бізнес – це живий організм. Часто, масштабуючи власну справу, наші клієнти передають свої основні бізнес-процеси на аутсорс. Ті ж процеси, які можна передати на аутсорс ще на етапі формування бізнесу, варто одразу перенести до обслуговуючих. Адже вони не являють собою ту цінність за якою до нас приходять наші клієнти.

Потребуєте допомоги в описі та оптимізації основних бізнес-процесів? Замовте експрес-консультацію Manageable. Ми з радістю розкажемо вам про можливості для систематизації та розвитку вашого бізнесу.

 

Коментар
admin
Share
This