10 порад бізнес-початківцям від Наталії Заверухи

10 порад бізнес-початківцям від Наталії Заверухи

Natalia Zaverukha – засновниця та керівниця консалтингової компанії Manageable розповіла про власні секретаи побудови успішного та “здорового” бізнесу виданню WOMO. Ми підготували для вас десять порад для бізнес-початківців, які вона озвучила в процесі розмови з журналістами.

Нагадаємо, що Наталія має понад 10 років досвіду у сфері ІТ та консалтингу, зокрема, в управлінні якістю та організації бізнес-процесів. Є амбасадоркою програми Women Digital 2020 та менторкою проекту “Будуй Своє” – програми підтримки підприємництва створеної “Ощадбанк”. Авторка тренінгу “Від формалізації до оптимізації”, який пройшло понад 300 власників бізнесу. Колумніст та бізнес-оглядач видання Mind.Ua. 

Поради

1. Використовуйте будь-які можливості повчитись та вдосконалити власні навички. Беріть участь у конкурсах та різних освітніх програмах, шукайте грантові можливості. Коли перемагаєте у конкурсі, працюйте протягом програми з повною віддачею.

2. Варто порівняти різні підходити до планування і обрати структурований підхід до планування бізнес-моделі. Я зараз користуюся підходом «Канва бізнес-моделі» Oстервальдера (strategyzer.com) з доповненнями Noorderwind (noorderwind.co) про негативний та позитивний вплив бізнесу на довкілля та людей.

3. Користуйтеся «Компасом для бізнесу для впровадження Цілей сталого розвитку ООН» (sdgcompass.org/wp-content/uploads/2016/09/SDG_Compass_Guide_Ukranian.pdf).

Цілі сталого розвитку ООН

4. Знайдіть людей із близькими цінностями та розширюйте коло якісного та обопільно вигідного спілкування, не обмежуючи себе своєю країною або однією галуззю.

5. Обмінюйтеся досвідом з іншими підприємницями під час зустрічей або онлайн. Додайте їх до календаря. Такі регулярні зустрічі надихають та заряджають, щоб швидше розвиватися разом.

6. Коли розумієш себе і свої цінності в житті, стає набагато простіше робити важливі кроки. Ти просто питаєш себе: «Це в моїх ціннісних координатах? Як це змінить світ загалом і мій світ?»

7. Навчіться приймати рішення і говорити вчасно з командою про найскладніші з них.

8. Створюйте фотолітопис свого бізнесу або своєї родини. Така фотокнига – це ретроспектива важливих подій та пріоритетів, що дає енергію для втілення в життя нових мрій.

9. Розвиток критичного мислення є важливою компетенцією. Перевіряйте факти, прагніть побачити всю картину. Прочитайте книгу «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо». Автори Ганс Рослінг, Анна Рослінг-Рьонлюнд, Уля Рослінг (nashformat.ua).

10. Інвестуйте у розвиток інших щомісяця певну кількість годин. Власним прикладом ми даємо імпульс іншим змінювати світ на краще, аби запустити ланцюгову реакцію позитивних змін.

Pro bono консультація від Manageable для проекту Creative Women Space

Більш детально прочитати інтерв’ю з Наталією можна тут.

Коментар
admin
Share
This