Бізнес-процеси в громадських організаціях: п’ять порад з систематизації

Нещодавно наша Natalia Zaverukha провела вебінар “Бізнес-процеси в громадських організаціях” для центру малого бізнесу та соціального підприємництва GLYNA. Виокремили для вас п’ять ключових порад щодо роботи над процесами в громадських організаціях.

  1. У бізнес-процесів ГО є не лише зовнішні клієнти (партнери, донори, державний сектор), а й внутрішні (команда, волонтери та ін.). Варто вибудовувати свою діяльність так, аби вона була зручною для обох сторін.
  2. Навіть найбільш унікальну та креативну роботу можна декомпозувати й розбити на складові. При виконанні завдання чи реалізації ідеї ми виконуємо ряд подібних та повторюваних дій, інколи навіть неусвідомлено. Для деталізації креативних та унікальних процесів потрібно ставити правильні запитання.
  3. Не варто нівелювати значення обслуговуючих процесів для громадських організацій. Від того як здійснюється бюджетування, приймаються рішення та розподіляються фінанси залежить як життєздатність організації, так і її імідж.
  4. При побудові фандрайзингової стратегії варто зрозуміти чи ви шукаєте донорів для реалізації конкретної цілі організації, або ж орієнтуєтесь на наявні запити ринку. В другому випадку слід проаналізувати наскільки довго той чи інший запит буде актуальним й у що він може трансформуватись в майбутньому.
  5. Забезпечення сталості організації – це також процес. Його можна повністю розписати й поступово впроваджувати. Тоді організація залишатиметься життєздатною навіть при відсутності першої особи (засновника).

Більше дізнатись про співпрацю Manageable з громадським сектором можна за посиланням. Отримати посилання на вебінар та презентацію можна тут.

Коментар
admin
Share
This