Більшість з нас проходила через процес звільнення. Хтось як керівник, якому доводилось звільняти підлеглого, хтось як співробітник, якого звільняють. Погодьтесь, приємного мало. Фахівці Manageable впевнені, що зробити цей процес менш “болючим” для компанії і працівників цілком можливо.

Ось базові принципи, якими послуговується наша команда працюючи над HR-процесами клієнтів.

Хто ініціатор

Процес звільнення має кілька алгоритмів дій. Вибір найбільш оптимального залежить від того ви звільняєте працівника, або ж він/вона звільняється за власним бажанням.

Утримати чи відпустити?

Часто, керівники на місцях не розуміють як діяти, коли їм повідомляють про бажання звільнитись. Маючи описаний процес, який чітко відображає політику компанії, керівник зможе приймати рішення спираючись на спільні правила гри і показники ефективності.

Закон на першому місці

Ми не можемо заборонити працівнику звільнитись чи звільнити його в той же день. Винятки можливі лише за домовленістю сторін. Деталізація з точку зору закону, термінів і послідовностей може вберегти компанію від зайвих проблем.

Обхідні листки

За опитуванням наших клієнтів більше ніж 50% працівників, вписаних в обхідний листок як ті, що мають ставити підписи, не розуміють своєї ролі в цьому процесі. Відповідно, вони не знають під чим підписуються і не завжди дотримуються правильної послідовності дій.

Що, кому, коли?

Працівники – це цінний актив. Домовляючись про терміни завершення співпраці, необхідно чітко визначити кому і як працівник має передати свої справи.

Конфіденційність і безпека

Згадайте, хто у вашій компанії займається видаленням працівників з корпоративних систем та блокуванням доступу до робочої пошти, баз і внутрішніх чатів? І не забудьте, що цей процес повинен бути погодженим із термінами передачі справ.

Exit інтерв’ю

Фінальні інтерв’ю – must have для прогресивних компаній. Звичайно, певна інформація може мати емоційне забарвлення, але, повірте, це дуже потужний інструмент для вдосконалення власного бізнесу. Запитайте у свого HR кому він передає фідбеки працівників, які звільняються і чи працюєте хтось над їх аналізом.

Рекомендації та співробітництво

Рекомендації та публічні відгуки (наприклад, в Linkedin) – це не мрія, а об’єктивна реальність успішних компаній. Період перебування на посаді є і періодом навчання. Виходить, що кожен колишній працівник – це “випускник компанії”. Підтримувати відносини, допомагати з працевлаштуванням, слідкувати за успіхами екс-працівника вже давно стало нормою для тих бізнесів, які створюють не лише продукт, а й цінність. Людський капітал може стати невичерпним ресурсом для вашої компанії, навчіться з ним працювати.

Це лише маленька частина знань про оптимальну методику звільнення. Залишайте свої запитання в коментарях, аби дізнатись більше. Або ж замовляйте консультацію наших фахівців вже сьогодні. І, пам’ятайте, бізнес-процеси важливі для вашої компанії. 

Коментар
admin
Share
This