Бізнес – це система і механізм в якому все залежить від злагодженої роботи команди та всіх процесів. Тому, бізнес консультантам важко говорити про окремі аспекти, які мають більший чи менший вплив на успіх вашої клмпанії.

Абстрагувавшись від деталей ми спробували розповісти про чотири ключові процеси, робота над якими зробить ваш бізнес більш прибутковим та ефективними.

Надання послуг або вироблення продуктів

Це один з найважливіших основних процесів будь-якого бізнесу. Саме за цим до нас приходять клієнти й саме тут важливо налаштувати логіку створення нашого продукту та порахувати пропускну можливість. Тоді засновник чи керівник розумітиме скільки компанія може виготовити продуктів чи надати послуг.  Відповідно до цих знань, він зможе почати роботу над плануванням продажів та формуванням фахової команди.

Продажі

Зрозумівши механізм надання послуг чи виготовлення товару варто подумати над продажами, особливо над тим, що і як ми продаємо клієнтам. Тут важливо проаналізувати всі деталі. Від скриптів якими користується наш менеджер та повноважень працівників, до розуміння як найбільш ефективно продавати те, що ми робимо. Важливо організувати процес продажів таким чином, аби у клієнта не було питань і розбіжностей між очікуваннями та реальністю. Часто так буває при продажі ІТ-рішень для автоматизації, клієнту обіцяють оперативне вирішення його бізнес завдань, а фактичний процес впровадження може тривати місяцями. 

Маркетинг

Нам чітко треба розуміти скільки і яких лідів необхідно отримувати аби ефективно виконувати план продажів. Робота над систематизацією маркетингу допоможе уникнути розривів в процесах. Ви зможете забезпечити маркетингові активності достатньою кількістю товару на складі чи людей в офісі, щоб задовольнити попит.

Управління персоналом

Не дарма кажуть, що культура їсть стратегію на сніданок. Чи не найбільшу увагу необхідно приділяти процесам роботи з людьми. Важливо відразу набирати в команду найбільш відповідних людей, а для цього необхідно мати портрет кандидата, описати його обов’язки та формалізувати очікування обох сторін в погоджений “job offer”. Радимо звернути увагу й на те, чи є у вас описані процеси проходження випробувального терміну. Це значно скорочує випробувальний період і людина швидше починає виконувати свої обов’язки.

Безумовно, робота над описаними вище процесами позитивно вплине на ваш бізнес, але це лише початок шляху. Саме системна робота над всіма процесами є ключем до успіху. Все ще вагаєтесь з чого почати, напишіть нам й разом ми обов’язково визначимо оптимальні умови для старту.

Допомога професіоналів – це гарантія досягнення найкращих результатів. Замовте послуги з опису та оптимізації бізнес-процесів у фахівців Manageable, подбайте про свій бізнес вже сьогодні. 

Коментар
admin
Share
This