Бізнес-процес — це сукупність дій, які повторюються у часі й мають на меті створення цінностей для внутрішніх та зовнішніх клієнтів.

Бізнес-процес — це сукупність дій, які повторюються у часі й мають на меті створення цінностей для внутрішніх та зовнішніх клієнтів. Їх не можна розглядати окремо від організації як системи. Бізнес — це живий організм, всі складові якого пов’язані між собою.

Процес як частина компанії має певні входи, виходи, механізми та правила, за умови дотримання яких наявні входи трансформуються у зрозумілі для нас виходи.

Наприклад, коли приймаємо людину на роботу на вході з’являється певний кандидат, а на виході — оформлений працівник. Ця трансформація відбувається за допомогою вимог, плану проходження випробувального терміну, HR і керівника, які контролюють процес та приймають фінальне рішення.

Опис бізнес-процесів — це візуалізація діяльності компанії через детальні блок-схеми процесів.

На цьому етапі формується наочна картина функціонування кожного процесу в організації. Визначається хто є власником та кінцевим споживачем процесу. Далі, у залежності від якості виконання процесу, приймається рішення щодо його оптимізації чи автоматизації. Проте, без опису та розуміння того, що є зараз, будь-які зміни та трансформації зазнають невдачі.

Хочете першими дізнаватись про те, яку користь описані безнес-процеси можуть принести вашому бізнесу та як правильно прописати процес звільнення, підписуйтесь на сторінку Manageable в Facebook.

Коментар
admin
Share
This