Описавши та оптимізувавши один з бізнес-процесів ви починаєте думати, яким чином запускати описаний процес в реальне життя. Ця процедура має свою специфіку та відбувається в кілька етапів.

Етап 1

Перш за все ви презентуєте його учасникам команди з допомогою офлайн зустрічі чи розіславши шаблон процесу на електронну пошту колег. Далі визначаєте показники, які будете фіксувати відповідно до використання процесу. Запустивши процес в роботу ви контролюєте збір показників.

Етап 2

Якщо процес часто повторюється, то його показники варто фіксувати протягом місяця. В іншому випадку можна фіксувати кількість запусків екземпляру процесу. Наприклад, ви визначили, що аналіз відбувається після десяти запусків процесу.

Етап 3

Провівши тестування аналізуємо чи користувались ми схемою процесу і які показники отримали. Якщо під час тестування було виокремлено ряд неточностей та проблем, ми вносимо корективи в процес й повторно запускаємо його в роботу. Не варто боятися етапу внесення змін, адже така процедура позитивно впливає на імідж компанії, показуючи клієнту, що ви завжди намагаєтесь покращити якість послуг.

Для збільшення включення працівників в роботу над процесами, можна створити певну інструкцію щодо того, як кожен співробітник може вносити пропозиції з оптимізації певного процесу. Тут можна використовувати як формат живого обговорення, так і звичний збір даних через онлайн-опитувальники. Слід чітко розуміти, як буде вестись реєстр цих пропозиції та відбуватиметься їх відбір. Найголовніше, завжди інформувати ініціатора та команду про те, яку зміну ми прийняли в роботу, а яку відклали для подальшого доопрацювання.

Активне використання бізнес-процесу та його інструментів під час роботи є одним з ключових критеріїв його успіху. Адже, результати від опису та оптимізації бізнес-процесу можуть з’явитися тільки тоді, коли трансформована модель на повну використовується командою.  Фахівці Manageable нададуть вам підтримку не тільки в описі та оптимізації процесів, а й допоможуть в їх реальному впровадженні та ефективному використанні. 

Коментар
admin
Share
This