Опис процесів на етапі створення власної справи – це інвестиція в майбутнє. Адже описані на старті процеси легше оцінювати та трансформувати відповідно до потреб бізнесу. Якщо ви тільки почали власну справу, то обов’язково зверніть увагу на опис процесів в наступних секторах.

Продукти і послуги

Ключовим у будь-якому проекті є продукт або сервіс та процес його тестування на ринку.
Зважаючи на це, команда Manageable, рекомендує всім, хто тільки починає запускати власну справу описувати всі процеси, які стосуються розробки вашого продукту та надання послуг клієнтам.

Продажі та маркетинг

Не менш важливими аспектами в роботі з продуктом є сфера продажів та маркетинг. Яким би крутим та інноваційним не був ваш продукт, все одно потрібно розуміти яким чином відбувається процес просування та продажів. Тут дуже важливо фіксувати певні цифри, аби чітко розуміти, що за перший місяць існування, наприклад, до на звернулось “Х” клієнтів, “N” комерційних пропозицій ми підготували та інше.

Обслуговування

Далі варто звернути увагу на опис процесів обслуговування. Адже окрім того, як ми створюємо наш продукт чи послугу, як їх просуваємо та продаємо, слід звертати увагу й на те, як ми надаємо послуги клієнту в момент продажу. Власники бізнесу чітко розуміють, що легше повторно продати продукт клієнту, ніж постійно шукати нових. Прописана логіка процесу обслуговування допоможе зробити так, аби клієнт, який одного разу придбав наш продукт, залишався з нами надалі.

Фінанси

Не варто забувати й про фінансові процеси. Навіть якщо на страті у вас недостатньо якоїсь інформації з даного сектору, ви обов’язково повинні розуміти базові аспекти. Наприклад, яким чином приймаються ті чи інші фінансові рішення, як витрачаються кошти, які перші звіти ви повинні готувати та як відбувається бюджетування вашого бізнесу.

Команда

Успіх кожного проекту залежить від команди, яка над ним працює. Тому фіксування процесів роботи з персоналом відіграє важливу роль на старті вашого бізнесу. Дуже важливо одразу зрозуміти, які люди повинні працювати над створенням продукту і що потрібно зробити, аби вони залишилися в компанії. Тобто, фіксуються всі HR-процеси.

Показники

На початкових етапах важливо також точно відмітити по яких процесах вам потрібно отримувати певні цифри та фіксувати показники. Адже перехід бізнесу з одного етапу на інший тісно залежить від того на які дані ми спираємось, які процеси є прописаними й наскільки ми є зрілими як команда.

Чим раніше ви почнете опис процесів, тим злагодженіше працюватиме ваш бізнес. Фіксуючи ключові показники ви зможете залишатись гнучкими й вдало реагувати на трансформації та клієнтські запити. 

Коментар
admin
Share
This