Бізнес – це живий організм. Його безперебійна робота залежить від правильно сформованої структури та взаємодії.  Тому, перш ніж запускати власний бізнес або ж розпочинати систематизацію вже існуючого, варто зрозуміти як працює ієрархія бізнес-процесів. З формальної точки зору можна виділити чотири групи бізнес-процесів, притаманних кожному бізнесу.

Основні бізнес-процеси

Показують суть вашого бізнесу. Вони формують той результат за який готові платити ваші клієнти. Саме основні процеси завжди створюють цінність для ваших клієнтів. Варто зауважити, що з ростом вашого бізнесу кількість основних процесів може змінюватись. 

Додаткові бізнес-процеси

Створюють інфраструктуру вашого бізнесу і дозволяють основним процесам протікати безперервно та ефективно. Допоміжні бізнес-процеси працюють на формування додаткової вартості продукту чи послуги яку ви надаєте клієнту.

Процеси управління

Формують технологію управління вашим бізнесом. Досить часто мова йде про певні політики кампаній, стратегії та бюджетування. 

Процеси розвитку

Дають розуміння, яким чином ви будете вносити зміни в існуючі бізнес-процеси, на основі яких критеріїв відбуватиметься прийняття рішень та проходитиме процес інформування всіх учасників команди. Сюди також входять питання щодо запуску нового проекту, підписання партнерських договорів та реалізація нових ідей для розвитку вашого бізнесу.

Більше про специфіку роботи з основними та обслуговуючими бізнес-процесами читайте в наступному матеріалі. Підписуйтесь на сторінку Manageable – агенція з опису та оптимізації бізнес процесів аби не пропустити нову порцію корисної інформації для вашого бізнесу.

Коментар
admin
Share
This