Обмін досвідом з нідерландським бізнесом: приклад Наталії Заверухи

Минулого тижня засновниця та керівниця Manageable, Наталія Заверуха, перебувала з навчальним візитом в Нідерландах. Ще влітку Наталія стала однією з учасниць нідерландської навчальної програми “Women Entrepreneurs in Ukraine Course”.

Мета програми: допомогти українським підприємницям розробити чи переглянути поточну бізнес-моделі компанії для розвитку інновацій та впровадження сталих цілей ООН. Підсумками освітнього курсу інноваційного підприємництва та сталого розвитку стала поїздка в Нідерланди для детального знайомства з бізнес-моделями та специфікою впровадження інновацій місцевими компаніями.

В ході візиту учасниці поспілкувалась як з працівниками державного сектору, так і з представниками бізнесу, інкубаторів, керативних офісних просторів, агенцій, університетів (Delft Technological University) та багатьма іншими стейкхолдерами. 

"Програма шикарна. Українські та іноземні спікери, ментори та можливість презентувати власний бізнес-проект в посольстві Нідерландів. Для закріплення знань, обміну досвідом і розвитку креативності нас запросили в Нідерланди, аби подивитись як тут все організовано. Враження насправді
неймовірні. Чудові компанії, університети, бізнеси, коворкінги, стартапи, Cambridge Innovation Center, консультанти, державні органи всі були відкритими та ділились досвідом", - розповідає засновниця Manageable.

 

Наталія впевнена, що подібні програми дозволяють українському бізнесу краще розуміти, як відбувається впровадження інновації в світових компаніях і до чого насправді варто прагнути. Крім того, подібні навчальні програми дозволяють власницям краще розуміти потребаи міжнародних ринків й розвивати експротний потенціал власного бізнесу.

"Для того аби швидко впроваджувати інновації, треба мати певний фундамент, як мінімум, налагоджені процеси та якісну систему збору й обробки великих даних. Нідерландські бізнеси добре розуміють цю потребу. Адже системний підхід дозволяє оперативно відстежувати як та чи інша зміна впливає на діяльність та розвиток компанії. Тут ніхто не каже, що описані процеси можуть знищити креативність, бо системність - це частина культури компанії", - пояснює Наталія.

Власниця Manageable була приємно вражена тим, яку увагу в Нідерландах приділяють розвитку жіночого підприємництва та культури підприємництва загалом. При цьому, вся програма враховує цілі сталого розвитку ООН та інтереси широкого кола стейкхолдерів.

Отримані знання Наталія точно зможе застосувати в роботі Manageable, або ж поділитись досвідом та знаннями з нашими клієнтами. 

Коментар
admin
Share
This