Працюючи над проектами клієнтів команда Manageable виокремила три ключові методи опису бізнес-процесів, кожен з яких має свої переваги на певному етапі розвитку бізнесу.

Текстовий спосіб – це коли ми можемо брати будь-який бізнес-процес, наприклад, погодження договору, й прописати його звичайним текстом.

Взірець: “Менеджер з продажу на основі комерційної пропозиції погоджує договір спочатку з юристом, потім з бухгалтером, потім з фінансистом. Отримує підпис директора і передає клієнту”.

Плюси

Цілком достатній опис на старті. Є розуміння послідовності, учасників та певної закономірності дій.  Всі працівники можуть ознайомитись і користуватись подібною інструкцією.

Мінуси

Подібний опис складно аналізувати та вносити в нього зміни. Якщо опис буде не надто детальним, існує загроза, що новий працівник не реалізовуватиме даний процес відповідно до логіки, яку заклали в подібний опис.

Табличний спосіб – це зображення структури бізнес-процесу в табличній формі.

Плюси

Це дуже зрозумілий формат та структура. До кожної комірки в таблиці можна внести додаткові коментарі. Має більше ознак системи та розширені можливості для деталізації. Подібний метод добре підійде для старту, адже можна зафіксувати хто відповідальний за процес, що ми маємо на вході і на виході, час виконання та передачу результатів. Той самий процес погодження договору починає обростати деталями, наприклад, про те, що саме перевіряє юрист, фінансист та бухгалтер.

Мінуси

Подібні таблички складно поєднувати між собою. Через надмірну деталізацію важко зчитувати всю інформацію, особливо коли присутні великі розгалуження цих процесів.

Графічний спосіб – це зображення структури бізнес-процесів через детальні блок-схеми.

Плюси

З допомогою даного методу ми одразу можемо показати які у нас є ролі, учасники, де старт та фініш процесу, логіку переходу з одного етапу на інший, документи, якими ми керуємось та ін. Створюється простота і цілісність картинки.

Мінуси

Для того, аби описувати бізнес-процеси графічно потрібно пройти певне навчання чи замовити послуги зовнішнього консультанта

Незалежно від того, який метод ви оберете для опису власних бізнес-процесів, ваші клієнти та партнери з більшою довірою ставитимуться до роботи компанії. Адже прагнення систематизувати процеси вказує на бажання рости, розвиватись і масштабувати власну справу.

 

Коментар
admin
Share
This