П’ять запитань, що змінять ваші бізнес-процеси і заощадять кошти

Часто прості методи допомагають зрозуміти власний бізнес краще ніж сотні аналітичних звітів та статистичних даних. Звісно, у команди Manageable є безліч лайфхаків для експрес-оцінки бізнесу клієнта. Одним з найпростіших є метод 5 запитань.

Якщо у вас виникло бажання просто, цікаво та стисло оцінити свої процеси і подумати над варіантами їх оптимізації, виконайте наступний ряд дій.


Оберіть певний процес  і покроково ставте запитання даючи максимально розлогу відповідь:

  1. Для чого необхідна ця дія? (характеристика процесу)
  2. Хто це робить? Чому? Хто ще міг би це зробити? (ролі людей)
  3. Де зараз це роблять? Чому тут? Де ще можна це зробити? (розуміння місця)
  4. Коли виконується робота? Чому вона виконується саме зараз? Які є альтернативи? (витрати часу)
  5. Як це роблять? Чому? Як ще це можна виконати? (специфіка технологій)

Далі пропонуємо вам порівняти відповіді з тим, як вказаний процес фактично здійснюється  у вашій організації. Ми впевнені ви здивуєтесь. Особливо, якщо вашому бізнесу понад 5 років. Іноді, ставлячи фахівцям компаній питання про цілі їх дій, виявляється, що деякі дії чи весь бізнес-процес не підтримують ніяких цілей організації. Також може виявитись, що певні дії в рамках процесу виконуються по інерції чи за звичкою. Наприклад, технологія підписання бігунків чи рахунків вручну вже давно застаріла. Її легко можна замінити на електронно-цифрові підписи.

Для успішної трансформації чи оптимізації бізнесу варто чітко бачити можливості для росту та змін. Не стійте на місці, рухайтесь, підвищуйте ефективність та досягайте нових висот. І, не забувайте, фахівці Manageable завжди готові прийти на допомогу вашому бізнесу.

 

Коментар
admin
Share
This