Важливим кроком в адаптації описаних та оптимізованих бізнес-процесів в роботу є вміння їх правильно використовувати та “читати”. Практика показує, що найбільш зручним варіантом для опису та “читання” процесів є графічний метод.  В нього є кілька ключових переваг:

  1. Простота і цілісність картинки. На одній схемі видно всіх учасників і логіку їх взаємодії.
  2. Легка навігація. Замість двадцяти сторінок тексту ви отримуєте одну  сторінку зі схемою, яка все розкладає на свої місця.
  3. Достатня деталізація. Ви самі обираєте достатній рівень деталізації, за бажанням схеми можна деталізувати ще на кілька рівнів в глибину або підкріплювати текстовими поясненнями окремі блоки.
  4. Легко автоматизувати. Блок-схема – це первинне ТЗ для автоматизації, яке містить зрозумілу логіка й показує складність процесу;
  5. Кожен розуміє свою частину процесу. Це один із найважливіших моментів, адже при візуалізації схем кожен учасник бачить себе частиною системи і розуміє, як від нього залежить команда та успіх процесу.
Як користуватись блок-схемами

Попри очевидні плюси, використання графічного методу в описі бізнес-процесів потребує певної підготовки. Отож, давайте розбиратися як читати описані блок-схеми. Існують різні способи графічного відображення бізнес-процесу – нотації (Idef0, EPC, BPMN, Flowchart).

Зазвичай, фахівці  малюють один й той самий процес в кількох нотаціях і показують працівникам, які його використовуватимуть. Та нотація, яка є найбільш зрозумілою без додаткових пояснень, і буде базою для роботи.  На наступному малюнку ви бачите простий варіант бізнес-процесу та формат його прочитання. Звичайно, що схема може бути більш складною , але основні елементи і підходи до роботи тут зрозумілі.

Використовуючи описаний бізнес-процес важливо чітко розуміти його ціль, тоді вам не доведеться перейматись нотаціями й ви концетруватиметесь виключно на інструменті, який допоможе  бізнесу ставати більш ефективним. 

Зацікавились можливостями опису та візуалізації бізнес-процесів, проте не маєте часу чи окремого фахівця для реалізації подібних проектів? Напишіть нам й команда Manageable радо допоможе вам зробити процеси ефективними, а бізнес ще більш системним. 

Коментар
admin
Share
This