Бізнес-процеси – це інструмент розвитку організації, тому робота над ним потребує максимального включення команди та чітко виділеного часу. Початковим етапом роботи над бізнес-процесами є їх опис. Кожна компанія підходить до цієї фази по-різному.

Одні наймають фахівця, що буде займатись таким проектом в штаті компанії (аналітик, операційний директор чи фахівець з організаційного розвитку). В деяких випадках власники чи керівники самі займаються подібними проектами й очолюють їх. Та, дедалі частіше, компаній наймають професіоналів консультантів для спільної реалізації проектів.

При перших зустрічах чи під час експрес-консультацій наші клієнти часто запитують, який зі шляхів варто обрати їм. Описувати бізнес-процеси самостійно чи залучати консультанта? Перш ніж відповідати на це запитання, радимо вам проаналізувати готовність вашого бізнесу до проекту з опису бізнес-процесів. 

Ось кілька ключових запитань, що допоможуть зрозуміти потреби та цілі проекту з опису бізнес-процесів:

  1. Проект з опису бізнес-процесів має стратегічну мету (масштабування компанії, вихід на нові ринки т.д.) чи вирішує конкретну проблему (систематизація процесів закупки й т.д.)?
  2. Чи є у вашої організації чи певних її працівників досвід в проведенні подібних проектів?
  3. Чи є у вас конкретні часові межі для даного проекту? Чи готові ви витратити більше часу для реалізації даного проекту власними силами?
  4. Чи володієте ви відпрацьованими методами та підходами реакції на ту чи іншу ситуацію, яка може виникнути в проекті?
  5. Чи маєте ви чіткий цільовий бюджет з передбаченими витратами у випадку форс-мажорів? Чи готова ваша компанія витратити передбачені кошти для навчання персоналу чи фахівця?
  6. Чи є у вас потреба глянути на свої процеси під іншим кутом? Чи хочете ви отримати рекомендації когось?
За і проти 

Даючи чесні відповіді на перераховані запитання ви чітко зрозумієте чи впорається ваша організація з даним проектом самостійно й скільки часу та коштів буде витрачено в процесі. Зазвичай, залучення консультанта допомагає заощадити найцінніший ресурс будь-якого бізнесу – час.

Не менш важливим аспектом для сучасного бізнес середовища є зовнішня оцінка. Консультант з опису бізнес-процесів дивиться на ваш бізнес крізь призму попереднього досвіду, але без знань про “внутрішню кухню”. Такий підхід дозволяє не лише якісно виконати роботу, а й надати безліч корисних порад, щодо “вузьких місць” вашого бізнесу.

Варто пам’ятати, що розвиток компанії – це постійний процес, від моменту створення ідеї й реєстрації бізнесу, до всіх подальших етапів. Тому, якщо власних навичок чи часу стає замало, сміливо звертайтесь за допомогою. Ми в Manageable знаємо, як зробити ваші бізнес-процеси системними та ефективними.

Коментар
admin
Share
This