Бізнес-процеси 一 це набір повторюваних дій в компанії. Якщо порівняти бізнес з живим організмом, то процеси 一 це обмінні процеси між органами і системами.

Бізнес-процеси 一 це набір повторюваних дій в компанії. Якщо порівняти бізнес з живим організмом, то бізнес-процеси 一 це обмінні процеси між органами і системами, у випадку з бізнесом 一 між різними підрозділами компанії.

Зазвичай виділяють кілька видів бізнес-процесів.

Основні 一 описують суть бізнесу. Тобто, розуміючи, хто наш клієнт і які у нього потреби ми розуміємо, що робить компанія для вирішення запиту клієнта. Наприклад, коли клієнт приходить повечеряти в ресторан, то процес його обслуговування складається з наступного ланцюжка: “зустріч гостя – прийом замовлення – передача замовлення на кухню – подача – розрахунок – зворотній зв’язок”. Саме цей процес створює цінність для клієнта ресторану і описує всю суть даного напрямку бізнесу.

Процеси управління 一 дають відповідь на питання що компанія робить, чого не робить і чим фактично управляє. Зазвичай ці процеси торкаються питань реалізації стратегії, бюджетування, стратегічного маркетингу і так далі.

Обслуговуючі一 це інфраструктура. Іншими словами, це все те, що створює інфраструктуру компанії 一 бухгалтерські звіти, юридичні питання. Часто, всі ці процеси компанії віддають на аутсорсинг.

Процеси розвитку一 формують чітке бачення розвитку компанії. Тут мова йде про те, як ми відкриваємо нові напрямки і приймаємо стратегічно важливі рішення, а, так само, як вносимо зміни в поточні бізнес-процеси.

Бізнес-процеси важливі на будь-якому етапі розвитку підприємства, але особливо, коли бізнес активно зростає, коли наймаються нові співробітники, збільшуються обсяги замовлень або виробництва, планується вихід на нові ринки залучення коштів і не тільки.

Про потребу налагодити бізнес-процеси можуть сигналізувати різні чинники. Якщо говорити про негативні, то частіше за все мова йде про появу труднощів в колективі або роботі з клієнтами.

Є кілька негативних проявів, які найчастіше сигналізують про проблеми з процесами в компанії:

一 збільшилася кількість конфліктів, які можна вирішити тільки з залученням керівництва;

一 відсутній розподіл обов’язків і розуміння хто і за що відповідає;

一 відсутня злагодженість між відділом маркетингу і продажами, генерується така кількість лідів, які фізично не встигають обробляти;

一 коли хтось іде у відпустку певні процеси зупиняються;

一 працівники виконують роботу відповідно до своїх міркувань, а не стандартів обслуговування або правил компанії;

一 в компанії немає показників роботи, через що працівники не розуміють, як оцінюють їх ефективність;

一 знизився рівень задоволеності клієнтів і росте кількість скарг або повернень;

Усвідомивши причину і характер проблем, важливо зібрати їх в таблицю в такому порядку:

一 опис проблеми;

一 опис процесу;

一 опис способів поліпшення роботи процесу.

Після проводиться регулярна робота з командою для того щоб напрацьовані зміни не просто припадали пилом в шафі, а й активно впроваджувалися в роботу. Для вирішення проблем знадобиться деякий час, індивідуальний для кожної компанії.

До слова, можуть бути і інші запити бізнесу для налагодження бізнес-процесів:

一 коли є плани вийти на нові ринки;

一 підготовка до формування франшизи;

一 є плани по залученню інвестицій 一 грантів, кредитів та інших джерел фінансування.

Коли процеси налагодяться, то в компанії з’являться чіткі і зрозумілі правила гри для команди, підрядників. Саме вони знімають напругу з працівників і вивільняють час для більш креативних завдань, що дозволяє бізнесу розвиватися більш системно і швидко.

Матеріал передркуовано з блогу Наталії Заверухи для Delo.ua.

Коментар
admin
Share
This